Rozkládací postele, sezení a spaní v jednom

V menším bytě nebývá prostoru nazbyt. Častým místem, které nám přijde jako zbytečný přepych, je ložnice. Nakonec spát se dá i na rozkládacím letitém gauči v obýváku. Ale upřímně řečeno, o kvalitním spánku na takovém provizoriu nemůže být ani řeč. Takové lůžko by mělo být opravdu jen nouzovým řešením.

Rozkládací postele s kvalitní matrací? Proč ne! Pokud nám záleží na dobrém spánku a odpočinku, neměli bychom na rozkládací posteli šetřit a vybírat především podle kvality. Dnes již existují řešení, které v sobě snoubí estetiku, funkci a kvalitu.

Rozkládací postel Massimo z masivního dubu https://www.loznice.cz/produkty/massimo-rozkladaci-postel-z-masivu/15964

Kvalitní rozkládací postel v malém bytě vyřeší problém, kdy skloubení „sedacího“ a „spacího“ nábytku do jednoho je z prostorových důvodů nutností nebo elegantně vyřeší příležitostné spaní pro hosta.

Rozkládací postel Dopio z masivního smrku https://www.loznice.cz/produkty/rozkladaci-postel-z-masivu-dopio/15801

Skloubit do jednoho požadavky na kvalitní sedací a zároveň i lehací funkci není úplně jednoduché, ale najdeme výrobky, kde se podařilo. Základem je dobrá funkčnost celého lůžka. Rozkládací postel se skládá ze dvou částí: samostatný rám umožňuje rozložení lůžka na požadovaný rozměr. “Šikovná“ matrace pak ve složeném stavu nabízí anatomicky správné sezení včetně pohodlného opření. Po rozložení je matrace zcela rovná, bez mezer a nabízí příjemné ležení a spánek. Matrace může být jednoduchá – např. pro příležitostné spaní. Nebo je možno pořídit matraci i vysoce kvalitní, pokud je lůžko určeno pro trvalé spaní. Potah může být oboustranný. Z jedné strany je potah čalouněný pro sezení. Nepohledová strana potahu je pak vyrobena z příjemného matracového potahu pro ležení a spánek.

Rozkládací postel Cora v provedení LTD https://www.loznice.cz/produkty/cora-rozkladaci-postel-lamino/17094